День рідної мови

21 лют. 2020
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Мова та її наріччя стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Важливість знання мови у Миролюбівському НВК для учнів 5-9 класів сьогодні показали вчителі української мови та літератури Ковальова Світлана Миколаївна та Коваленко Юлія Олександрівна. Діти були залучені до КВЕСТу. Вони виконували різноманітні завдання, і спробували себе у ролі поетів, склавши вірші про мову. КВЕСТ пройшов активно, дітям було цікаво, всі були задоволені.

Відеоролик про рідну мову

/uploads/editor/12193/666499/news_165/files/den_ridnoi_movi_.avi