Свято Вишиванки

17 трав. 2018
17 травня відзначається День вишиванки

17 травня українці в усьому світі відзначають День вишиванки. Це свято, яке не має жодного релігійного чи державного підґрунтя, упродовж останніх років набуло масштабного рівня. Це свято є молодим, оскільки воно з’явилося відносно недавно – у 2006 році. Його засновницею вважають студентку Чернівецького національного університету Лесю Воронюк. Саме вона запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Надихнув її, до речі, студент Ігор Житарюк, який регулярно ходив на пари у вишиванці.

Спочатку ініціативу Лесі підхопили кілька студентів та викладачів, але вже протягом наступних років свято набуло всеукраїнських масштабів, до нього долучилися діаспора, а також прихильники України. Загалом акцію підтримують у щонайменше 60 країнах світу. Ось і наш Миролюбівський НВК підтримав цей день. У школі відбувся флешмоб вишиванок.

Усе навколо завмирає,

Коли вдягаю вишиванку.

Лиш серце радісно палає,

Мов промінь сонця на світанку.

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

У долю кожної родини