Схема самоврядування

Основними функціями учнівського самоврядування у нашій школі є:
1. Виховна функція, яка ставить перед собою такі цілі:
·        формування в учнях національної свідомості і самосвідомості, політичної культури, дисциплінованості, почуття гордості за свій народ.
·        формування громадянської думки.
·        стимулювання позитивних ідейно моральних вчинків та створення атмосфери нетерпимості до негативних вчинків.
2. Колективно творча функція створює „мажорний тон” в колективі, сприяє передачі традицій і позитивного досвіду новому поколінню вихованців, вирішенню конфліктних ситуацій.
3.  Соціалізуюча функція, яка синтезує такі важливі завдання, як:
·        стимулювання інтересу до навчання, трудової і суспільно-корисної діяльності;
·        створення оптимальних умов для виявлення і розвитку творчих здібностей, організаційних навиків;
·        створення умов для самореалізації особистості;
·        вільний розвиток учнів;
·        свідомий вибір соціальних цінностей.
4.  Допоміжна організаційно практична – специфічна функція регулювання взаємин всередині школи, яка поєднує «законодавчу» і «виконавчу»  функції.
5.   Компенсаційна – це самодіяльність і самоорганізація у різних видах діяльності за неможливості задовольнити потреби учнів.
 6.  Інноваційна – протиставляє себе бюрократизованим формам суспільної  діяльності. Завдяки їй в учнівському колективі  відбуваються  позитивні зміни, розширюється діапазон учнівського самоврядування.
Реалізація названих функцій сприяє творенню лідерських навиків, самостійності у прийнятті важливих рішень, вирішенню завдань всебічного виховання особистості.