Всесвітній день здорового харчування

16 жовт. 2020
У Миролюбівському НВК були проведені тематичні заходи

Однією зі стратегічних цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента України 25.05.2020 № 195/2020 (далі – Національна стратегія), є  розбудова системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок.

Національною стратегією, зокрема, визначено, що однією з головних проблем здоров’я дітей є поширення надлишкової ваги тіла та ожиріння.

Згідно зі статистичними даними Міністерства охорони здоров’я України щороку в Україні фіксується приблизно 15,5 тис. нових випадків дитячого ожиріння. Діти з ожирінням більше піддаються ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу та серцево-судинних захворювань, вони досить часто потерпають від стигми та дискримінації і, як наслідок, розвитку психологічних проблем та соціальної ізоляції. Причинами поширення надлишкової ваги та ожиріння серед дітей і підлітків переважно є нераціональне харчування та малорухливий спосіб життя.

У зв’язку з цим 16 жовтня у Миролюбівському НВК були проведені уроки, спрямовані на формування культури харчування та правильних харчових звичок здобувачів освіти.